Стратегічні дослідження – висота, якої варто прагнути

14 грудня студенти І курсу кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи спеціалізації «Інформаційна аналітика» мали нагоду відвідати «базову науково-дослідну установу аналітико-прогнозного супроводження діяльності Президента України» – Національний інститут стратегічних досліджень і дізнатися «з перших вуст» про темну сторону аналітичної діяльності, переваги і ризики професії аналітика, джерела і специфіку підготовки аналітичних матеріалів і багато іншого.

Першокурсників-«аналітиків» зустріли вчений секретар Інституту доктор економічних наук, професор Олександра Миколаївна Ляшенко та очільник відділу інформаційної безпеки та розвитку інформаційного суспільства доктор політичних наук Дмитро Володимирович Дубов, які поінформували гостей про структуру, цілі та завдання Інституту, основні наукові праці, що готуються його співробітниками.
ia_1
Як з’ясувалось, на сьогодні в Інституті функціонує 13 відділів: проблем національної безпеки; проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки; воєнної та воєнно-економічної політики; економічної безпеки; безпеки реального сектору економіки; фінансової безпеки; енергетичної та техногенної безпеки; регіональної політики; розвитку політичної системи; гуманітарної безпеки; інформаційної безпеки та розвитку інформаційного суспільства та іналітично-інформаційний відділ.

Також, спеціальним Указом Президента України № 605 від 23 жовтня 2015 р. в складі Інституту було створено Центр досліджень проблем Російської Федерації, діяльність якого спрямовується на вивчення проблемних питань у відносинах з Російською Федерацією, вироблення пропозицій щодо забезпечення національних інтересів України.

Спілкуючись із студентами, Д. В. Дубов докладно зупинився на практичних аспектах діяльності аналітиків Інституту, окреслив порядок підготовки та структуру аналітичних матеріалів які готує Інститут.
ia_2
ia_3
Зокрема, за його словами, співробітниками Інституту зазвичай здійснюється підготовка аналітичних звітів, аналітичних доповідей та інформаційно-довідкових матеріалів на замовлення Адміністрації Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ, Міністерства інформаційної політики тощо. При цьому майбутні аналітики дізнались про відмінності аналітичної записки від аналітичної доповіді і їх обох – від інформаційно-довідкового матеріалу, а також про те, якими мають бути аналітичні рекомендації та роль суб’єктивного чинника в підготовці аналітичних матеріалів.

У своїй розповіді пан Д. В. Дубов поділився секретами адаптації матеріалу під замовника, правилом «перевірки перевіреного» та специфікою використання під час роботи неперевірених але достатньо вірогідних даних.

Також було присвячено увагу процесу підготовки Щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України».
ia_4
ia_5

Адреса кафедри:

Кафедра інформаційної, бібліотечної та архівної справи
КНУКіМ
вул. Чигоріна 14, каб. 75
тел.: (044) 285-74-12
e-mail: granchakt@ukr.net