Наукові миттєвості буднів кафедри ІБАС

Приємною несподіванкою для керівництва кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи (ІБАС) факультету культурології та керівництва факультету стала неочікувана зустріч з колегою, завідувачем і професором кафедри документознавства та книгознавства факультету соціальних комунікацій Харківської державної академії культури, доктором педагогічних наук, професором Аллою Анатоліївною Соляник, яка завітала на факультет. До зустрічі, також, долучився проректор КНУКіМ Анатолій Васильович Гуменчук.
spivprazya
Обговорення актуальних питань реформування освітньої галузі, функціонування вітчизняних ВНЗ в умовах скорочення фінансування та посилення конкуренції з боку східноєвропейських університетів, підвищення вимог з боку студентів перетворили несподівану зустріч на спонтанний науково-методичний майданчик.
Як зазначив декан факультету Валерій Володимирович Кушнарьов, нові реалії вимагають від керівництва і професорсько-викладацького складу ВНЗ нестандартних кроків і рішень, адаптації як навчальних програм, так і профорієнтаційної роботи під нові інформаційні технології і потреби – опанування соціальних мереж, оновлення своїх інтернет-представництв, візуалізації інформації тощо.

Завідувач кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи, д. соц. ком., старш. наук. співроб. Тетяна Юріївна Гранчак поінформувала про підходи і стратегічне бачення організації навчання першокурсників спеціалізації «Інформаційна аналітика» – освітньої новації КНУКіМ, – зокрема детально зупинилась на перебігу ознайомчої практики студентів. Серед баз практики, з якими вже ознайомились «аналітики» – Національний інститут стратегічних досліджень, Український інститут національної пам’яті, Інститут соціальної та політичної психології НАПН, Адміністрація Президента України, Кабінет Міністрів, а попереду – знайомство з такими провідними аналітичними центрами країни, як Інститут світової політики, Центр політико-правових реформ, Інститут євро-атлантичного співробітництва, Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова, ну і, звісно, Служба інформаційно-аналітичного забезпечення органів державної влади Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського НАН України, керівником відділу політологічного аналізу якої пані Т. Ю. Гранчак пропрацювала більше 10 років.
Як виявив досвід спілкування з експертами установ і організацій – баз практики, на інформаційному ринку існує попит на фахівців-аналітиків, отже, на студентів-випускників, що навчаються за напрямом «Інформаційна аналітика» вже чекають).
Під час зустрічі було обговорено, також, підготовку нових освітніх програм бакалаврату, орієнтованих на задоволення освітніх потреб майбутніх абітурієнтів – ішлося про вивчення і можливості адаптації до сучасних вітчизняних реалій найкращого досвіду зарубіжних шкіл бібліотекознавства та інформаційної діяльності, зокрема можливості впровадження у вітчизняну практику досвіду «розгалуження» бібліотечної спеціалізації на «вужчі» напрями підготовки за вибором студентів, як-от академічні бібліотеки, публічні бібліотеки, дитячі література і читання, медіа-бібліотекар тощо.

Підводячи підсумки зустрічі, проректор КНУКіМ Анатолій Васильович Гуменчук наголосив на важливості підтримання традиції наукової комунікації двох авторитетних бібліотекознавчих шкіл України – ХДАК та КНУКіМ та запросив колег з Харкова долучатися до наукових заходів КНУКіМ навесні наступного року, а декан факультету пан В. В. Кушнарьов подарував гості пам’ятний значок факультету культурології та фірмову футболку.
zustrich

Адреса кафедри:

Кафедра інформаційної, бібліотечної та архівної справи
КНУКіМ
вул. Чигоріна 14, каб. 75
тел.: (044) 285-74-12
e-mail: granchakt@ukr.net