Наукова висота

У житті та історії кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи факультету культурології КНУКіМ сталася непересічна подія: доцент кафедри, канд. іст. наук, доцент пані Тетяна Ярошенко здобула номінацію «Вчений України. За значні успіхи» в галузі «Суспільні науки».
yaroshenko
Вручення нагороди відбулося 15 грудня в рамках відзначення Міністерством освіти і науки спільно з компанією «Clarivate Analytics» (виокремлений підрозділ із наукової власності та науки «Thomson Reuters») та Національною академією наук нагородами «Лідер науки України 2016. Web of Science award» найвпливовіших учених, наукових журналів та організацій України.
yaroshenko
34 лауреатів, які гідно представляють українську науку в світі, удостоїли премії у 7 номінаціях:
«Вчений України. За значні успіхи» (науковці, які зробили значний внесок для розвитку відповідної галузі науки);
«Вчений України. За надзвичайні досягнення» (автори що мають 5 і більше високо цитованих публікацій);
«Наукові журнали України»;
«Продуктивність, ефективність та інтеґрованість у світову науку»;
«Комерціалізація науки»;
«За грантове фінансування науки»;
«Наука та інновації».

Перехід на посилання на повний список лауреатів у всіх номінаціях можна переглянути переглянути тут.

Як інформує офіційний веб-сайт Міністерства освіти і науки України, заступник міністра освіти і науки Максим Стріха, звертаючись до гостей церемонії, нагадав, що 9 вересня 2016 року було підписано Меморандум про взаєморозуміння між МОН і агенцією «Thomson Reuters». Це дозволило значно спростити поширення інформації і доступ українських вчених до бази пошукової платформи «Web of Science», а також більше використовувати наукометричні показники під час оцінки запитів та звітів у діяльності вишів, наукових установ.
stricha
Сильні наукові школи та наукові позиції нашої держави у світі відзначила й директор з розвитку бізнесу в державному секторі Clarivate Analytics Малгожата Красовска: «Свідченням цього є тісна і продуктивна співпраця з науковими установами світу, високоцитовані публікації в «Web of Science». Сьогодні на церемонії нагородження ми хочемо не тільки вшанувати працю українських вчених, але й показати, що навіть в надзвичайно складних умовах ваші науковці гідно тримають високий рівень досліджень».

«Несподівана нагорода. Присвячено всім бібліотекарям України, які віддані справі розбудови освіти та науки! Шануймось!», – так прокоментувала подію на своїй сторінці у Facebook після отримання нагороди пані Тетяна Ярошенко.
Можливо, ця нагорода дійсно була несподіваною, але цілком заслуженою і тому, мабуть, очікуваною колегами пані Тетяни. Мабуть, це саме той щасливий випадок, коли нагорода знаходить свого героя. Адже пані Тетяна Ярошенко усе своє професійне життя присвятила зміцненню і розвитку наукових засад розбудови бібліотечної справи в Україні.

Закінчивши з відзнакою навчання на бібліотечному факультеті Київського державного інституту культури за спеціальністю «Бібліотекознавство та бібліографія», пані Тетяна весь час підтримувала тісний зв’язок із своєю alma mater, поєднуючи бібліотечну практику спочатку в Державній бібліотеці України для юнацтва, а згодом в Науковій бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія» з викладацькою діяльністю на рідній кафедрі та науковою роботою.
yaroshenko
yaroshenko
Нею були розроблені й викладались в КНУКіМ такі навчальні курси, як «Технології Веб 2.0 для бібліотек і користувачів», «Електронні бібліотеки», «Комп`ютерні технології та автоматизовані бібліотечно-інформаційні системи», «Автоматизовані бібліотечно-інформаційні системи», «Основи проектування АБІС», «Електронні книги та електронне читання» та ін.

Колектив кафедри і факультету щиро вітає колегу з високою і заслуженою нагородою!

Зичимо подальших успіхів, творчих злетів, масштабних проектів, вдячних студентів, які стали б гідними наступниками започаткованого і однодумцями в шляхетній справі розвитку бібліотек!

Пишаємось і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!
happy

Адреса кафедри:

Кафедра інформаційної, бібліотечної та архівної справи
КНУКіМ
вул. Чигоріна 14, каб. 75
тел.: (044) 285-74-12
e-mail: granchakt@ukr.net