Секрети майстерності для студентів-«аналітиків»

19 грудня відбулась зустріч студентів І курсу кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи спеціалізації «Інформаційна аналітика» з комунікаційним менеджером та аналітиком Інституту світової політики (ІСП), учасником шостого засідання Мінського діалогу (1-2 листопада 2016 р. тема: «Майбутнє Східної Європи і Південного Кавказу: на перетині зовнішньої політики, безпеки і бізнесу») Дарією Гайдай, організована кафедрою інформаційної, бібліотечної та архівної справи факультету культурології за сприяння Наукової бібліотеки КНУКіМ.

gayday_1

З вітальним словом до учасників зустрічі звернувся декан факультету культурології, проректор КНУКіМ Валерій Володимирович Кушнарьов та в. о. завідувача кафедрою інформаційної, бібліотечної та архівної справи Тетяна Юріївна Гранчак, які висловили переконання в актуальності професії аналітика та важливості співпраці університету з науково-аналітичними організаціями та центрами.
kushnarov
«З перших рук» студенти отримали інформацію про один з найавторитетніших аналітичних центрів України, що входить в рейтинг кращих аналітичних центрів Центральної та Східної Європи (61 місце з 90) – Інститут світової політики, який спеціалізується на розробці аналітичних досліджень та здійсненні проектної діяльності для просування європейських стандартів та практик в Україні, а також для зростання підтримки лідерами громадської думки, офіційними особами ЄС і НАТО європейської та євроатлантичної перспективи України.
gayday_2
Майбутні аналітики, також, дізнались про те, що на початку 2016 р. експерти Інституту світової політики презентували аналітичну записку «Досвід врегулювання конфліктів у світі. Уроки для України» з рекомендаціями щодо врегулювання конфлікту на сході України. В основу рекомендацій був закладений досвід врегулювання конфліктів в 9 країнах: Великобританії, Анголі, Ліберії, Хорватії, Боснії, Косово, Молдові, Грузії та Кіпрі.
konflikt
В рамках звіту були представлені висновки найбільш дискусійних етапів врегулювання конфлікту: миротворчої місії, роззброєння, демобілізації, амністії і проведення виборів на постконфліктних територіях. Висновки були покладені в основу зміни позиції української переговорної групи в Мінську – аргументації щодо необхідності миротворчої місії на Донбасі.

Пані Дарія Гайдай, також, поінформувала студентів про участь ІСП в міжнародному проекті «Все суспільство заради запобігання конфліктам і миро будівництва» (WOSCAP), спрямованому на розширення можливостей ЄС із реалізації заходів у сфері запобігання конфліктам і зміцнення миру за допомогою послідовних, комплексних, інноваційних засобів громадянського суспільства. Мета проекту – критична та конструктивна оцінка політики та інструментів ЄС у сфері запобігання та вирішення конфліктів.
analityky_2
Крім цього, шановна гостя акцентувала увагу присутніх на презентації Інститутом разом з партнерами з інших аналітичних центрів 18 жовтня 2016 р. у Брюсселі аналітичної записки «Не так все тихо на Східному фронті: аудит Мінських домовленостей та варіанти реінтеграції України» (учасник ІСП – Катерина Зарембо). Цей звіт став продуктом спільних зусиль експертів Інституту світової політики, Vox Ukraine, Фонду «Демократичні Ініціативи» та Донецького інституту інформації.

За словами пані Дарії Гайдай, корпоративна взаємодія аналітичних центрів – специфічна риса розвитку вітчизняного аналітичного середовища. Цей напрям діяльності аналітичних центрів України активно розвивається і вже формалізувався у вигляді коаліції громадських організацій та експертів України «Реанімаційний пакет реформ», яка займається розробкою законодавчих актів та супроводом їх прийняття з метою втілити системні реформи в Україні.

Під час зустрічі студенти дізнались про відмінності в організації роботи державних і недержавних аналітичних центрів, про недосконалість нормативно-правової бази, що регулює діяльність таких недержавних структур, що проявляється в їх функціонуванні у вигляді неприбуткових громадських організацій і неможливості заробляти за рахунок власної діяльності. З іншого боку – про таку перевагу недержавної аналітики, як свобода вибору тематики досліджень, свобода творчості.
analityky_3
При цьому шановна гостя підкреслила важливість адвокаційної діяльності аналітичних центрів – вміння популяризувати і зацікавити власною продукцією. У цьому контексті пані Дарія Гайдай звернула увагу учасників зустрічі на важливість адаптації аналітичних матеріалів під потреби замовників з урахуванням відмінностей між науковим, аналітичним та журналістським текстами та навичок презентації отриманих в результаті проведених аналітичних досліджень висновків. Зокрема ішлося про засоби візуалізації інформації, створення інфографіки.

Студенти з цікавістю ознайомились з презентованими шановною гостею зразками інформаційної продукції ІСП з прикладами візуалізованих даних, а також долучились до тесту на пострадянскість, який розробив Інститут.
analityky_4
eva
analityky_5

analityky_6

analityky_7
На завершення зустрічі пані Дарія Гайдай побажала студентам успіхів в опануванні секретами професії аналітика і порадила використовувати найменшу можливість для розширення власного світогляду і здобуття необхідних в аналітичній діяльності знань з іноземної мови, політології, історії та комунікації.
Організатори зустрічі, своєю чергою, побажали нових висот і досягнень у роботі Інституту світової політики та висловили сподівання на нову зустріч з пані Дарією Гайдай у форматі лекції або майстер-класу навесні наступного року.

Адреса кафедри:

Кафедра інформаційної, бібліотечної та архівної справи
КНУКіМ
вул. Чигоріна 14, каб. 75
тел.: (044) 285-74-12
e-mail: granchakt@ukr.net