Результати «полювання» на Великоднього Кролика

11-13 квітня на факультеті культурології студентами 4-го курсу спеціальності «книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» було проведено перше в історії КНУКіМ «Велике “полювання” на Великоднього Кролика»!

krolyk

Як відомо, бібліотека сьогодні – це не лише поважна книгозбірня або сучасний інформаційний центр, це також креативна платформа, яка залучає до цікавої та корисної інформації усіма можливими засобами і формує активну життєву позицію.

Бібліотека – це суспільний осередок, де вирує життя і реалізуються найрізноманітніші проекти.

У зарубіжних бібліотеках існує цікава традиція: напередодні Великодня влаштовувати «полювання» за пасхальними яйцями, які зазвичай «губить» неуважний Великодній Кролик. Дорослі і діти запрошуються із своїми корзинками на спеціальні заходи, які анонсуються як «Egg Hunt».

pasha2

Під час Великоднього полювання такі поважні бібліотечні інституції, як Нью-Йоркська публічна бібліотека (The New York Public Library), Публічна бібліотека Клінтона (Clinton Public Library), бібліотеки Системи публічних бібліотек графства Августа-Річмонд (Augusta-Richmond County Public Library System) та багато інших перетворюються на територію веселощів і азарту. Для участі в заході реєструються групи від 0-5, 6-12, 12 і старше років! Дорослі і діти із завзяттям шукають і збирають «загублені» Кроликом пасхальні яйця.
Цього року студенти 4-го курсу КББ за сприяння кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи та деканату факультету культурології долучилися до ініціативи своїх зарубіжних колег і влаштували «Велике Великоднє полювання» на факультеті культурології, який за тиждень до Великодня перетворився на інтерактивну креативну бібліотечну лабораторію!

Утім, розуміючи, що матимуть справу не просто із звичайними користувачами, а із студентським співтовариством – кмітливим, активним, допитливим – ініціатори заходу вирішили прикрасити його інтелектуальними «родзинками» і технологічними «вишеньками» з українським колоритом.

kodЇхній Великодній Кролик «розгубив» не просто пасхальні яйця, а писанки, які «заховались» за допомогою студентів 4-го курсу КББ Ксенії Слюсаренко та Маргарити Сухачевої на території факультету культурології – в аудиторіях, в деканаті, на кафедрі інформаційної, бібліотечної та архівної справи, в коридорах університету, в холлі – поміж інформацією про різноманітні Великодні традиції. Ця інформація разом з вказівками, де шукати сховані писанки, була зашифрована в QR-кодах, які студенти згенерували самі, використовуючи спеціальні он-лайнові генератори QR-кодів.

Про використання технології QR-кодів бібліотеками студенти дізнались під час вивчення дисципліни «Дистантне інтернет-обслуговування користувачів бібліотеки» в рамках теми «Мобільні технології в бібліотеці», тож організація «полювання» з QR-кодами стала слушною нагодою для закріплення отриманих знань і навичок.

Координатори проекту студентки 4-го курсу КББ Ксенія Слюсаренко та Ніна Герасимчук зібрали знайдені студентами групи цікаві відомості про Великодні звичаї і традиції, тож у підсумку із інформації QR-кодів можна було дізнатися про те, що у Франції, наприклад, головним символом свята вважається дзвіночок, дзвін якого символізує вічне життя і радість, у Німеччині є традиція плести із гілочок, квітів та стрічок вінки, святити їх у церкві і прикрашати ними будинки, в Англії печуть великодні булочки hotcrossbuns, які надрізають зверху хрестом, в Італії на Великдень печуть «голубку», у Східній Польщі їдять окрошку з оцтом, а в Еквадорі – суп із 12 видів злаків!

Розповіли створені студентами QR-коди і про те, звідки ж взявся сам Великодній Кролик – виявляється, будучи символом Пасхи, він має язичницьке коріння: родом Великодній Кролик з язичницьких весняних свят, присвячених родючості й весні.

Повідомлення про початок «полювання», розміщене на факультеті культурології та на сайті кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи, було також зашифроване у кольоровому QR-коді з логотипом кафедри і розміщене на її сторінці у соціальній мережі Facebook.

Студенти факультету із захопленням заходились шукати «загублені» писанки, адже за умовами полювання саме той, хто знайде найбільшу їх кількість, отримає головний приз – Великоднього Кролика і смачну Паску, підготовлені кафедрою інформаційної, бібліотечної та архівної справи за сприяння деканату факультету культурології.

Найбільшу активність проявили студенти 2-го курсу КББ, які у підсумку і здобули перемогу. Лукомська Анна, Михайлова Тетяна, Мусієнко Анастасія, Омеляненко Інна та Худоконь Анастасія вирішили об’єднати зусилля і, таким чином, випередили решту.

2

5

За словами дівчат, їм сподобалася нова ініціатива, шукати схованки було цікаво, а знаходити писанки – приємно!

pasha

Вітаємо переможців!

Бажаємо всім гарних Великодніх свят і смачної Паски!

Адреса кафедри:

Кафедра інформаційної, бібліотечної та архівної справи
КНУКіМ
вул. Чигоріна 14, каб. 75
тел.: (044) 285-74-12
e-mail: granchakt@ukr.net